Často kladené otázky

Wobecare Enzym je doplněk stravy ve formě tobolek s prodlouženým uvolňováním. Má vysoce aktivní enzymatické složení, obsahující enzymy bromelain, trypsin a trihydrát rutinu. Enzymy v tobolkách jsou chráněné před působením žaludečních šťáv, vstřebávají se až ve střevě a odtud se dostávají do krevního oběhu.

Enzymy jsou nepostradatelnou součástí všech biochemických procesů v těle, proto se také nazývají biokatalyzátory. Bez těchto molekul by reakce v lidském těle prakticky nemohly probíhat. Zvláštní úlohu v organismu hrají při zvládání zánětů v těle takzvané proteolytické enzymy. Pomáhají nám zajišťovat rovnováhu imunitního systému tak, aby záněty proběhly optimálně a bez následků. Jejich dostatek je přitom nutnou podmínkou dobrého fungování imunitního systému. Jestliže však máme oslabenou imunitu nebo nás ohrožuje silný zánět, je vhodné podpořit náš obranný systém podáváním obdobných enzymů zvenčí.

Technologie „Enzyme-Shield“ znamená použití speciálního zapouzdřovacího materiálu, který zaručuje ochranu enzymů před působením žaludečních šťáv a prodloužené uvolňování v tenkém střevě. Jiné typy tobolek nemusí být při ochraně enzymů tak účinné.

Lze užívat 3 tobolky jednou denně, případně 1 tobolku 3x denně. Doporučujeme zapít dostatečným množství vody, alespoň 200 ml. Doporučujeme užívat produkt dlouhodobě. Aby aktivita enzymů zůstala zachována, doporučujeme Wobecare Enzym užívat alespoň 45 minut před jídlem a nejméně 2 hodiny po posledním jídle.

Název našeho produktu má vědecký základ. Lékař prof. Max Wolf, který je považován za průkopníka enzymoterapie, pracoval s enzymy již od roku 1930 a zkoumal jejich různé kombinace. Společně s buněčnou bioložkou Helen Benitezovou pojmenoval jejich první společný preparát kombinací prvních písmen jejich příjmení: „WoBe“- Enzymes. Tato receptura, stejně jako další, byly dále zdokonaleny vědci farmaceutické společnosti Mucos.

Jsou-li proteázy (enzymy, které štěpí bílkoviny) konzumovány společně s potravou, rozkládají pak bílkoviny v potravě a využívají přitom svou aktivitu. Neporušené vstřebávání enzymů by poté již nebylo možné. Je proto důležité užívat enzymové přípravky nalačno, nikdy s jídlem. Po přibližně 45 minutách je možné se najíst.

Enzymy jsou proteiny, které jsou za normálních okolností pozměněny žaludeční kyselinou, a tím se inaktivují. Proto je tobolka a její obsah chráněna speciální technologií „Enzyme Shield“, která zajišťuje, že se enzymy uvolňují až v tenkém střevě. Otevřením tobolky nebo jejím žvýkáním by přípravek ztratil svou aktivitu.

Wobecare Enzym doporučujeme užívat dlouhodobě bez přerušení na základě vašich potřeb.